пʼятниця, 8 червня 2018 р.

УКРАЇНА ЧИТАЄ ДІТЯМ

Кожного року наша бібліотека долучається до національного проекту "Україна читає дітям".

Сьогодні до нас завітав І загін пришкільного табору "Полтавчанка" під назвою "Капітошка".

 Вони із задоволенням послухали запрошену гостю - вихователя ЗДО "Капітошка" Шинкаренко Марину Сергіївну, яка розповіла про свою улюблену дитячу книгу  - "Мауглі" Редьярда Кіплінга. 

Діти із задоволенням прослухали скорочену версію цього чудового твору, переглянули викладку літератури "Дивовижний світ героїв Редьярдя Кіплінга",а також розповіли про свої улюблені книги. Також переглянули мультфільм "Книга Джунглів", який потім жваво обговорили. Крім того дітки принесли з собою олівці та фломастери і змогли обрати собі розмальовки про Мауглі та проявити свої творчі здібності. А наостанок всі учасники заходу обрали собі книгу до власного смаку!











А ще до нас завітав ось такий чудо-робот!


четвер, 31 травня 2018 р.

Віктор Семенович Близнець

10 квітня 2018 року мало б виповнитись 85 років нашому видатному земляку Віктору Семеновичу Близнецю, дитячому письменнику "за природою свого таланту". Пропонуємо до Вашої уваги переглянути буклет, який дозволить Вам коротко познайомитись з життям і творчістю Віктора Близнеця. А за більш детальною інформацією та книгами запрошуємо до сільської бібліотеки.

середа, 21 лютого 2018 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


Нації вмирають не від інфаркту.
 Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко.

 На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі було оголошено про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» та затвердити відзначення 21 лютого щороку Міжнародного дня рідної мови.

Мовознавчою інтелект-вікториною відзначили цей день і учні Полтавської ЗОШ, яка пройшла під гаслом "Наша мова - перлина вікової мудрості", яка була організована бібліотекарем та вчителем української мови та літератури Трохименко А.А.

Захід розпочався з декламування віршів, які звеличують красу української мови. Учениці 5-го класу Крячко Віолетта, Крячко Руслана, Півторак Настя та Самсонова Наталка заспівали пісню "Рідна мова". Після цього учасники заходу переглянули відеоролик "Цікаві факти про українську мову". А вже після цього учні  поділились на команди "Мовознавці" та "Розумники". Команди проявляли спритність в наступних конкурсах:

  • "Наша мова соловїна" - по черзі читали вірші, підготовлені вдома
  • "Розминка" - перевіряли швидкість мислення. Бібліотекар називала тлумачення понять, а учасники називали їх одним словом.
  • "Хвилинка"  - давали відповідь і на мовознавчі запитання протягом однієї хвилини.
  • "Закінчи прислівя"
  • "Допиши віршика"
  • "Жартівливі загадки"
  • "Складання вірша за заданими римами"
Всі учасники заходу проявили неабияку активність та були нагороджені почесними грамотами.
Також бібліотекар провела огляд тематичної викладки літератури та презентувала нову книгу,яка надійшла до бібліотеки - "Мова не калька.Словник української мови"

Наостанок діти прийняли участь у флешмобі "Найрідніше слово в світі". Всі тягнули картку з прапором країни, на звороті якої було написане слово "мама" мовою цієї країни. А потім одночасно прочитали "МАМА" різними мовами світу.








Книжково-ілюстративна виставка "Наша мова соловїна - в світі кращої нема" - оформлена в бібіліотеці.







вівторок, 20 лютого 2018 р.

ДЕНЬ ПАМЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ


А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

НЕБЕСНА СОТНЯ. Так назвали загиблих учасників Революції Гідності, які поклали своє життя задля кращого майбутнього нашої країни. Більше сотні невинно загублених душ відлетіли у вічність, ще більше душ залишили свої тіла боронячи наш суверенітет на Сході нашої  держави проти російського агресора.

Указом Президента 20 лютого відзначається як "День вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні». 

В приміщенні сільської бібліотеки було оформлено куточок під назвою "Майдан. Україна. Шлях до свободи". Була проведена година-реквієм "Герої не вмирають. Просто йдуть в небо". 
Під час заходу учасники ознайомились з куточком та викладкою літератури, присвяченої останнім подіям в Україні, переглянули відео та вшанували хвилиною мовчання память  Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО.









понеділок, 19 лютого 2018 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


На серці смуток і тривога,
З чола тече холодний піт.
Баграм-Кабул. Біжить дорога.
Пообіч неї – сухоцвіт.
Удома в нас, на батьківщині,
В садах щебечуть солов”ї,
Розквітли вже й волошки сині,
Як очі,матінко,твої.
А тут весни немов немає:
Довкола лиш піски одні.
Безмірна туга серце крає,
Як Україну бачу в сні!
15 лютого наша держава відзначаєДень вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Особливим цей день є для воїнів-афганців.
Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна а через два роки не стало і Радянського Союзу.
За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії.Згідно статистики всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі українці72 українських вояка зникли безвісті. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, пів тисячі жінок стали вдовами, 711 дітей стали сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
На сьогодні в Україні налічується близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Троє з них проживає і на території Полтавської сільської ради. Це Кавінський Генадій Федорович, Козмірчук Руслан Володимирович та Сирота Микола Григорович. І цього року не їх не оминули увагою та запросили на годину-спомин "Афганістан - ти край віни і крові тих молодих завзятих юнаків", організовану спільно з Саган Н.О.. На заході згадали основні віхи тієї страшної, чужої для наших хлопців, війни, учні Петровенко Каріна, Ярюхіна Анна та Лисогор Андрій декламували вірші. Сільський голова Гальченко Віра Вікторівна подякувала воїнам-афганцям за їх мужність та відвагу а також вручила памятні подарунки. Всіх полеглих учасників бойових дій на території інших держав, а також загиблих учасників АТО вшанували хвилиною мовчання.
В бібліотеці організовано газетно-журнальну експозицію "Ти вічний біль, Афганістан".

День Святого Валентина!



День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютогоДень Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
Сільська бібліотека спільно з Будинком культури провели вечір для молоді присвячений Дню Всіх закоханих. Спочатку учасники заходу прослухали легенду виникнення свята, традиції святкування в різних країнах, а потім відповідали на запитання вікторини.

Підсумком заходу стала святкова дискотека, на якій кожен Валентин міг запросити свою Валентину на танець.