четвер, 24 березня 2016 р.

ХУДОЖНИК АРХІТЕКТУРИ


 21 березня ми відзначаємо 150-ту річницю з дня народження нашого славетного земляка – ЯКОВА ВАСИЛЬОВИЧА ПАУЧЕНКА. Яків Паученко визначний український кіровоградський архітектор, автор проектів значного числа будівель в Кіровограді та в інших містах.
Свято-Вознесенський Собор. м.Бобринець
Митець володів іконописною, іконостасною та позолотною майстернею, успадкованою від батька, в якій писалися ікони для Успенського собору міста Єлисаветграда та Вознесенського собору міста Бобринця. Однак головним заняттям у житті Я.В. Паученка стала архітектурна творчість у рідному місті.
Музей О.О.Осмьоркіна м. Кіровоград

Якову Васильовичу Паученку судилося стати одним з тих зодчих, які створили неповторний модерновий архітектурний ансамбль історичного центру міста Єлисаветграда. За його проектами було збудовано чимало будівель міста. Загалом — понад 20 зафіксованих документально об'єктів побудував архітектор.
З нагоди ювілею в бібліотеці оформлено інформаційну викладку «Творець пісні в камені»


понеділок, 21 березня 2016 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ


...У душі  

кожної людини є 

 клапан, 

що відкривається

тільки поезією.                                                                   М. Некрасов


Всесвітній день поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році.
Перший Всесвітній день поезії було відзначено 21 березня 2000р. в Парижі (Франція), де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
Метою встановлення цієї дати та здійснення заходів, присвячених поезії, є прагнення привернути увагу суспільства до поетичної спадщини та необхідності звернення до неї у виховній і просвітницькій діяльності.
В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.

«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.» Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура

В бібліотеці з нагоди свята поетичного слова організовано книжкову виставку "Поезії одвічна висота"


Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі


Ліна Костенко

субота, 19 березня 2016 р.

КНИГОМАНІЯ 2016

В Україні розпочався12-ий всеукраїнський конкурс дитячого читання "Книгоманія", який дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню. 
Сільською бібліотекою було проведено перший етап серед учнів 6-го класу Полтавської загальноосвітньої школи. На шляху до перемоги учні мали впоратись з наступними випробуваннями:

  • Презентація улюбленої книги та рейтингового  списку прчитаних книг ( не з шкільної програми!)
  • Вікторина "Хто? Де? На чому?"
  • Літературні тести  "Ти маєш це знати"
В той час, коли журі підраховувало бали, з вболівальниками було проведено бліц-вікторину. Подолавши всі завдання, визначилась трійка призерів:
3-є місце - Лазоренко Діана
2-ге місце - Роговик Іванна
І переможець -  1-е місце - Ярюхіна Ганна
 Ганна відстоюватиме честь школи та бібліотеки на районному етапі.
І наостанок невеличкий флеш-моб - "ЧИТАТИ - ЦЕ КРУТО!" Ви згодні? Тоді ласкаво просимо до нашої бібліотеки!


четвер, 17 березня 2016 р.

"До Тебе я, Тарасе, йду"

ЩОВЕСНИ, КОЛИ ТАНУТЬ СНІГИ
І НА РЯСТІ ЗАСЯЄ ВЕСЕЛКА,
ПОВНІ СИЛ І ЖИВОЇ СНАГИ
МИ ВШАНОВУЄМО ПАМЯТЬ ШЕВЧЕНКА.

 Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Таким для українців стало імя Тараса шевченка. І не дивно, бо його  поезія й досі викликає в людей почуття гордості й захоплення своєю красою, силою свого слова та народною  мудрістю. 
Сільська бібліотека запросила всіх охочих на літературну годину.

 
Учасники заходу познайомились з книжково-ілюстративною виставкою "До Тебе я, Тарасе, йду", яка мала наступні розділи:
  • "Тернистими шляхами долі"  - представлені дослідження, присвячені тяжкій долі Кобзаря
  • "Золоті зерна творчості" - найкращі твори та збірки великого поета
  • "Світ у буянні фарб". Третій розділ виставки відкриває нам шевченка як талановитого художника
  • "Геній, якому судилася вічність".
Крім того, присутні із задоволенням переглянули відеопрезентацію про життя і долю Кобзаря.
 
 Всі учасники заходу із задоволенням прийняли участь в конкурсі на краще прочитання поезії Тараса шевченка.         Переможці - Нищадим Віра (5-ий клас) та Поперешніченко Катя (2-ий клас).

 І наостанок хочеться побажати: 

У КОЖНІЙ ХАТІ НЕХАЙ ЖИВЕ, А НЕ СТОЇТЬ ПОЧЕСНО НА ПОЛИЦІ МУДРЕ, НІЖНЕ, ПРОРОЧЕ СЛОВО НАШОГО КОБЗАРЯ. АДЖЕ ЙОГО ТВОРИ ЦЕ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМЯТКИ, ЩО ЖИТИМУТЬ ВІКИ, ЯК ЖИВУТЬ У НАРОДІ ПЕРЕКАЗИ ПРО НАРОДНИХ ГЕРОЇВ.

Літературна світлиця "З Кобзарем у серці"

202-а шевченківська весна ступила на нашу землю. І зустрічаючи світлий березень, кожен з нас подумки говорить з Тарасом. Учні   Полтавської загальноосвітньої   школи вважають 9 березня справжнім святом, а тому вирішили вшанувати пам'ять Тараса Григоровича у формі літературної світлиці.

Діти згадали головні віхи життя та переглянули відеофільм про Великого Кобзаря та  із задоволенням декламували поезії поета.





 Тож маю надію, що держава, яка має таких щирих дітей, вихованих на світлому слові шевченка, обовязково розквітне, заясніє теплом і любов'ю.